Rubla ja digitaalvaluuta vahelised tehingud on üha suurenemas ning seda tänu sellele, et Venemaa Keskpank pole suutnud peatada rubla vabalangust, vahendab Bloomberg.
Eile kukkus rubla dollari suhtes enam kui 11% - see on sügavaim langus alates 1998. aastast.
Volatiilne kauplemine jätkus turgudel ka täna; kuigi rubla kurss kasvas täna 10% dollari suhtes, jääb see siiski eelmise nädalaga võrreldes 13% madalamaks.
Lisaks dollarile said rubla langusest kasu ka euro, jeen ning muidugi Bitcoin. Bitcoincharts.com, mis haldab Bitcoini tehnilist ja finantsstatistikat, näitab, et tehingute hulk kasvas eile 819 tehingule tavapäraselt 230 tehingult viimase 30-päeva jooksul. See teeb tehingute kasvuks ligi 250% ning on ühtlasi suurim tehingute arv alates 2013. aasta detsembrist, selgub kodulehe andmetest.
Bitcoinide populaarsuse kasv on sarnane sellele, mis toimus 2013. aasta aprillis Küprosel, kui elanikele, kes soovisid võtta suuri summasid sularahas pangast välja rakendati kapitalipiirangud.
Keeldusid nähti kui ühte Bitcoini hinnaralli võtmefaktorit, kuna Küprose investorid püüdsid saata raha väljapoole riigipiire.
Analüütikud on väitnud, et Venemaa valitsus võib rakendada kapitalikontrolli, püüdmaks peatada rubla langus, kuid Venemaa ametnikud on sellised väited tagasi lükanud. Selle asemel on Venemaa majandusminister teatanud, et riik on hakanud müüma oma välisvaluuta reserve, taastamaks mingisugunegi tasakaal.